preloader
Seo Danışmanlığı – Ajans Zeus
3221
page-template,page-template-full-width,page-template-full-width-php,page,page-id-3221,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-yesteryear-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Seo Danışmanlığı

Ajans Zeus / Seo Danışmanlığı

Creative Studio

Seo Nedir?

“SEO” kısaltması, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir. Google gibi arama motorlarının web siteleri daha hızlı ve kolay bir şekilde taraması için SEO işlemleri uygulanır. SEO kelimesinin meydana geldiği Search Engine Optimization kelime grubunun Türkçe karşılığı da arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Daha Fazlası
Seo Nedir Neden Yapılır.

SEO işlemleri arama motorlarında aranan web sayfaları için yapılan çalışmalar bütünüdür. SEO işlemleri 2 ’ye ayrılır; Site içi çalışmalar  ve sayfa dışı çalışmalardır. Bu iki çalışma grubu web sayfaların arama motorlarında öncelik yani üst sıralara çıkması için yapılan işlerin tamamını kapsar.

SEO işlemlerinin web sayfalar için amacı arama motorlarında ilk dokümanda çıkabilmek, yani üst sıralarda yer almaktır. Üst sıralarda yer almak web sayfalar için daha fazla kullanıcıya ulaşmak gelmektedir.

SEO işlemleri yeni kurulmuş veya eski ama popülerliğe ulaşamamış web sayfalarının popüler olmasını sağlamaktır. Kastedilen popülerlik, web sayfaları için arama motorlarında üst sıralara çıkmak anlamına gelmektedir.

SEO Uzmanı Kimdir?

SEO Uzmanı, web sayfalarının  Google, Bing, Yandex ve benzeri arama motorları en olmazdan olduran yoktan var olmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürüten kişilerdir. Web sayfanızın arama motorlarında yükselmesi için gerekli analiz ve değerlendirmeleri yaparlar. SEO Uzmanları, web sayfalarını arama motorlarında öncelikli yani üst sıralara taşıyarak safaride görünür olmasını sağlar. Web sayfalarına müşteri çekmenin yanı sıra satılan hizmeti ön plana çıkarmayı amaçlayarak başarıyı daimi hale getirmek için gece gündüz çalışırlar. Çünkü önemli olan web sayfasının ziyaretini arttırmak kadar bunu sürekli hale getirmek ve ziyaretçilerin web sayfanızda geçirdiği süreyi arttırmaktır.

 

SEO Nasıl Yapılır? – Popülarite

SEO işlemleri ile popülerlik nasıl sağlanır?

Seo işlemleri aslında web sayfalarına natürel yollarla nasıl popüler olabileceklerini, nasıl daha çok topluluğa hitap edebileceklerini gösteren akıl hocalarıdır. Bu hocaya SEO profesörleri de denebilir. Arama motorlarında öncelikli üst sıralara yükselmek, iyi anlamda reklam, popülerlik gibi kelimeler aslında aynı anlama gelmektedir. İnternet dünyası için bilinirliği arttırmak bu yollarla mümkündür. Web sayfaların yaptığı tüm reklam işleri de aslında üst sıralara yükselmek amacı ile yapılır.

 

Arama motorları da ellerindeki sayfaların popülerlik derecelerinden haberdardırlar. Bu popülerlik derecesini sitenin kaç kez tıklandığından, hakkında çıkan diğer paylaşımların rakamlarından yola çıkarak anlamaktadırlar. Başka kaynaklardan da web sayfası hakkında konuşmalar ve linkler arttıkça sayfanın bilinirlik seviyesi ve akılda kalıcılığı daha sağlam bir temelde yükselmiş olur.

SEO Nasıl Yapılır? – Doğallık

SEO işlemleri ile natürellik nasıl sağlanır?

Doğallık SEO işlemlerinde en başta gelen şartlarından biridir. Yapay bir şekilde yapıldığı fark edilen yükselme hareketleri arama motorları tarafından fark edilirse, bu hareketler görmezden gelinir ve web sayfasında bir yükselme mümkün değildir. Bu sebeple SEO işlemlerini gerçek kılan özellik natürel olmasıdır.

Doğal bir sıralama yükselişi için SEO işlemleri web sayfalarının değil, web sayfası dışında gerçekleşen olaylar gibi görülmelidir. Diğer sayfalardaki paylaşımların ve URL’lerin, kullanıcıların memnuniyeti sonucu kendisinde oluştuğu izlenimi vermesi gerekir. Sayfada paylaşılan bilgilerin yine aynı konulara çerçevesinde yoğunlaşan başka sayfalarda da paylaşılması hem kullanıcılara hem arama motoruna o sayfanın paylaşımlarının karlı olduğu izlenimini verecektir.

SEO çalışmalarının natürel gözükmesinin en önemli nedeni çalışmaların tek bir sayfada değil pek çok sayfadan yürütülmesi ve çeşitlilik meydana getirmesidir.

Creative Studio

Google 1 sayfa Hayal değil

Google’da yerinizi Belirleyin 

Daha Fazlası
Canlı Destek

Send this to a friend