Local SEO

Son zamanlarda SEO konuları arasında en sık duyduğumuz şey Bölgesel SEO kelimesi oluyor. Çünkü daraltılmış bir alanı kapsamış olduğu için gerek hizmetini tek bir bölgede sürdürmek isteyenler gerekse bütçelerini daha akıllıca kullanmak isteyenler SEO konusunda bu yöntemi tercih etmek istiyorlar. Bölgesel SEO diyoruz ancak bu konulara henüz yeni giriş yapmış olan kişileri bilgilendirmek açısından öncelikli olarak SEO ne demektir? Bu konunun tanımını ve anlatımını yaparak başlayalım. Bu sayede daha mantıklı bir ilerleme ve soru cevap olacaktır.

SEO Nedir?

SEO kelimesinin kökeni İngilizcedir ve İngilizceden dilimize girmiştir. Aslında dilimize girmiş demekte çok doğru olmayabilir çünkü herkes bu kelimenin anlamını ve ne işe yaradığını bilmeyebiliyor. Yani dilimize girmiş diyebilmek içinde herkesin kullandığı kelime şeklinde tanımlamak gerekiyor. Sözü uzatmadan belirtelim SEO’nun açılımı Search Engine Optimizasyon yani başka bir anlatımla arama motoru optimizasyonu.

Peki, bu arama motoru optimizasyonu ne demektir?

Sizin bir internet siteniz var ve siz bu sitenizin arama motorlarındaki sayfa sıralamalarında ilk sayfada ya da en üstlerde bir yerlerde çıkmasını istiyorsunuz. İşte bunun için yapılacak olan çalışmaya arama motoru optimizasyonu yani SEO deniliyor. SEO iki şekilde gerçekleştiriliyor. Bunlardan birincisi iç SEO yani sitenizin içerisindeki içeriklerden, yazılımdan, görsellerden, URL’lerden ve link inşasından kısacası sitenizin temelini oluşturan her şeyden oluşuyor. İkincisi ise dış SEO’dur. Bu da sizin sitenizin otorite dediğimiz hatırı sayılır olan diğer sitelerden referans olarak gösterilmesi şeklinde oluyor. Bu çalışmalardan herhangi birisinin yapılmaması, yanlış yapılması, eksik yapılması halinde ise istediğiniz sonucu arama motorlarında bulamıyorsunuz. İşte bunun içinde bölgesel SEO yaptırmak istediğinizde mutlaka bu alanda profesyonel, işini doğru yapan, ne yaptığını bilen ve sizi doğru yönlendirecek olan firmalarla çalışmanız gerekiyor.

Ajans Zeus olarak biz sitenize ister genel SEO isterseniz bölgesel SEO konusunda tam destek sağlayabilir ve sizin beklentileriniz doğrultusunda sitenizi analiz ederek istediğiniz noktaya sizi çok kısa bir sure içerisine taşıyabiliriz.

Buraya kadar SEO konusuna sağlıklı bir giriş yaptığımızı düşünüyorum. Bundan sonraki bölümde isterseniz bölgesel SEO nedir, bölgesel SEO’nun amacı nedir, neden bölgesel SEO yapmak zorundasınız gibi soru işaretlerinizin yanıtını verelim.

Bölgesel SEOBölgesel SEO Nedir?

Bölgesel SEO ya da farklı bir anlatımla local SEO arama motorlarında sitenizin konumunuzun daha üst sıralarda yer alması, potansiyel müşterilerinize ve ziyaretçilerinize daha fazla erişim sağlayabilmek için yapılan dar alandaki çalışmadır.

Bizimle iletişime geçmeden önce sitenizin anahtar kelimesini Google arama motoruna yazdığınızda çıkan sonucun nerede olduğunu kaydetmenizi istiyorum. Çünkü bizim yapacağımız bölgesel SEO çalışması sonrasında kendinizde nereden nereye geldiğinizi gördüğünüzde çok heyecanlanacaksınız. Çünkü bu zamana kadar SEO konusunda her şeyi ve herkesi denemiş ve istediğiniz başarıyı alamamış olabilirsiniz. Bu da sizin bize güvenebilmeniz için bizim sağladığımız bir güvence olsun.

Bölgesel SEO Amacı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi SEO geniş bir kavram ve siz bölgesel SEO yaptığınız zaman kendi alanınızı daraltıyorsunuz. Örneğin İstanbul sınırları içerisinde kalabiliyor ya da Batı bölgesine ulaşmak isteyebiliyorsunuz. Bunun amacı daha kısa surede istediğiniz sonuçlara ulaşmak ve bütçenizin daha küçük tutulmasını sağlamak. Firmalar için en hesaplı olan yöntem demekte yerinde olacak diye düşünüyorum. Firmalar pazarlamalarını yaparken dar bir alana ulaşmak istediklerinde daha kapsamlı ve hızlı olabilirler ve bu da onlara geri dönüşleri daha fazla artırmış olacaktır.

Neden Bölgesel SEO?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi en önemli amacı maliyetleri düşürüyor olmasıdır. Bunun yanı sıra kendi kitlenize nokta atışı yapmış olur ve işlerinizi daha da hızlandırırsınız. Bölgenizde tanınır bir marka ya da site haline gelmek sizi daha mutlu edecektir. Bunun içinde etkili sonuçlar almak istiyorsanız bölgesel SEO sizin için en mantıklı tercih olacaktır.

Yorumlar kapalıdır.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder