İstanbul SEO firmaları farklı bireysel SEO ve Kurumsal SEO şeklinde ikiye ayrılıyor diyebiliriz. Bunun için bizde makalemize yön verebilmek adına bireysel ve kurumsal SEO firmaları hakkında size detaylı bilgiler verelim istedik. Bunun içinde sureci daha net anlayabilmek adına ayrı ayrı ele aldık.

Bireysel SEO

Bireysel SEO çalışmaları genellikle profesyonellikten uzaktır. Çünkü olası bir sorun yaşanması durumunda genellikle karşınızda muhatap alabileceğiniz birilerini bulabilmeniz zor olacaktır. SEO karşılıklı güvene dayalı olarak idare edilmesi gereken bir konudur. Fatura kesimi ya da farklı bir bağlayıcılığı olmadığından dolayı riskiniz her zaman vardır.

Bireysel olarak yürütülen SEO çalışmalarında, profesyonelliğin olmaması, herhangi bir problem yaşadığınızda muhatap bulamama, destek alamama gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Karşılıklı, bire bir güvene dayalı olarak yürütülen bu çalışmalarda fatura kesimi, ya da başka yasal bağlayıcılıkların olmaması gibi durumlar sebebiyle riskli olabilmektedir.

Kurumsal SEO

Kurumsal SEO ise faturalı ve belli bir sözleşmeye bağlı olarak yapılan çalışmadır. SEO firmaları özellikle kurumsal olarak çalıştıklarında birçok kişi tarafından tercih edilebiliyor. Ancak bu sistem henüz ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir durum değildir. Kurumsal SEO yurt dışında 20—30 kişilik bir ekiple yürütülürken bizim ülkemizde maalesef ki öyle kalabalık bir ekiple yürütülmüyor.

İstanbul SEO Firmaları

SEO Firması

Eğer ki siz bireysel ya da kurumsal olan web siteniz için SEO firmaları arıyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken firmaların daha önceki çalışmalarına bakmaktır. Göstermiş oldukları başarılar SEO firması hakkında fikir sahibi olmanızı da sağlayacaktır. Bireysel olarak hizmet verdiklerini iddia eden SEO Uzmanlarından uzak durmak web sitenizin geleceği açısından çok daha faydalı olabilecektir.  SEO firmaları ile iletişime geçtiğinizde ise kendinize sormanız gereken sorular şu şekilde olmalıdır.

SEO nedir, benim SEO’ya neden ihtiyacım var, yaptıracağım SEO çalışmasından nasıl bir sonuç beklemeliyim ve neden SEO firmasıyla çalışmam gerekiyor?

Bu soruların yanıtları SEO sürecinizin de daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmiş olmasını sağlayacaktır.

SEO Firmaları

Türkiye’de SEO hizmeti veren çok sayıda firma var ve bu SEO firmaları içerisinde de sizin için en doğruyu seçebilmekte çok önemlidir. Seçim aşamasında dikkat etmeniz gerekenler ise şunlardır.

SEO firması size daha önceki örnek çalışmalarını mutlaka gösterebilmesi gerekir. Bu konuda gösterebilecek bir çalışması yoksa o zaman şüpheli hareket edebilirsiniz.

SEO önemli bir konudur ve çalıştığınız firmanın size SEO konusunda tavsiyeler vermesi gereklidir.

Çalıştığınız firmanın mutlaka kurumsal tecrübesinin olması gerekiyor. Kurumsallıktan uzak olan bir firmanın size sağlayacağı destekte çok olmayacaktır.

SEO’da önemli olan pek çok nokta var ve bunun içinde link inşaatından tutunda içeriklerin geliştirilmesine varıncaya kadar hepsinin en iyi şekilde düzenlenmiş olması gerekir. Firmanın bu konularla ilgili olarak size verebileceği herhangi bir eksiklikte SEO’nun yarım kalmış olması demektir.

Size garanti vadeden firmalardan olabildiğince uzak durmalısınız. Çünkü SEO çalışmasında hiçbir zaman garanti olmaz. Eğer ki garanti olsaydı emin olun o SEO firmaları çok daha fazlasını kazanabilirlerdir. Bunun içinde size ne kadar surede sıra garantisi yerine neler yapacakları hakkında bilgiler vermesini isteyin. Hızlı çıkan bir siteye yapılan SEO genellikle illegal olarak yapılır ve bu da sizin sitenize anlık iyileştirme olurken sonraki süreçte zarar verecektir.

Doğru SEO Firması

Bir SEO firmasının seçimi bahsettiğimiz şartlardan dolayı belki de size karışık gelebilir. Ancak bu karışıklığı bir kenara bırakarak uzman olanları bir şekilde bulabilirsiniz. Bunun içinde daha önce başarısını ispat etmiş olan firmalar her zaman dikkat çeker. Biz Ajanszeus olarak SEO alanında kurumsal bir hizmet verir ve her zaman referanslarımızla hareket ederiz.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder