İstanbul web tasarım firması olarak yaptığımız çalışmanın özünde bir web sitesinin arama motorlarında ilk sırada yer almasını sağlamak. Ancak bu tahmin ettiğiniz gibi en basit şekliyle anlatılmış halidir. Çünkü bir web sitesine sahip olmak demek adınızın yazıldığında hemen onun ilk sıralarda çıkacağı anlamına gelmeyecektir. Çünkü İstanbul web tasarım firması olarak biz şunu çok iyi biliyoruz ki bir internet sitesinin görünür olmasında pek çok önemli etken var. Örneğin seçtiğiniz alan adı bile sitenizin Google sıralamasında ne kadar ön planda olduğunu anlamanız için yeterli olacaktır. Hatta isterseniz bu konuda geniş bilgi almak isteniyorsa SEO için doğru alan adını seçme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir web sitesini bütün olarak düşündüğümüz zaman ana hatları, ürünleri, hizmetleri, grafikleri ve metinleri şeklinde değerlendirmek mümkündür. Çünkü bu çalışmalardan herhangi bir tanesini eksik olarak yapmış olmanız demek izin başarınızı da etkileyecek faktörler arasında geliyor.

İsterseniz sözü daha fazla karmaşık hale getirmeden başlayalım.

Web Tasarım Nedir?

Basit bir tanımla kişilerin ya da kurumların dijital dünyada görünen yüzüdür.

Web Tasarım İstanbul

İstanbul Web tasarım firması olarak internet üzerinde görüntülenecek olan internet adresinin özel hazırlanmış ve yazılmış bir HTML diliyle uzman ekibimiz tarafından oluştururuz. Biz bu işi yapan ve yaptığımız tasarım neticesinde arama sıralamasında yükselte bir web master ekibi olarak kurumlar ve bireysel kullanıcılara hizmet veriyoruz. Hedefiniz hedefimizdir yolundan hareket ederek başladığımız her projenin müşteri beklentisi doğrultusunda olması bizim hayalimiz ve hayallerimiz doğrultusunda da en iyisine odaklanırız. Kaliteli bir web tasarımı müşteri memnuniyetini artıracağı gibi tasarımı yapan firmayı da üst yerlere taşıyacaktır. Bunun için İstanbul web tasarım firmamız her zaman en iyisine odaklanır.

İlginizi Çekebilir: Kurumsal SEO

Web Tasarımda Dikkat Edilecekler

İstanbul Web Tasarım

Bir internet sitesine başladığınız zaman kaliteyi belirleyen bir takım önemli unsurlar vardır. Bu önemli unsurların başında da tasarım gelir. Her kullanıcı bir internet sitesine girdiğinde direk olarak tasarıma odaklanır ve tasarımın ardından bakılacak olan nokta içeriklerdir. İçerikleriniz kullanıcı odaklı olursa okuyan kişi direk olarak verilecek olan mesajı algılayacaktır. Dolayısıyla sizin içeriklerinizden destek alan bir kullanıcının başka bir siteye ihtiyacı da kalmaz. Bunun için siteniz girilecek olan içeriklerin mutlaka güncel ve özgün olması gerekiyor.

Projenin başlangıcında, grafik, HTML, kodlama gibi işlemleri en iyi şekilde yapmak gerekiyor. Çünkü sürecin başında dikkat edeceğiniz bu konular sonrasında da etkili olacak ve sizin gelecek planlamanızdaki yerinizi tayin edecektir. Eksiksiz ve kusursuz olan bir projenin tutmaması denilen bir şey yoktur. Ancak iyi bir tasarıma sahibim demekte her şeyin tamamlandığı anlamına gelmez.

Bir web sitesi oluşturulurken düzen çok önemlidir. Her şeyin belli bir düzen etrafında olması karmaşıklığın önüne geçeceği gibi sitenize gelen ziyaretçinin de kafasının karışmamasını sağlayacaktır. İstanbul web tasarım firmamız düzeni oluştururken önce kendi tatmin olmak ister. Çünkü sizin beğenmediğiniz bir internet sitesini kullanıcınızın da beğenmesi söz konusu değildir. Bunun için yapılacak çalışmanın öncelikli olarak bir taslak dahilinde olması gerekir. Taslağınızın güzel olması projenin startını vermenizi sağlayacaktır. Bu nedenle belli bir düzen doğrultusunda hazırlanan proje hem göze hitap edecek, hem de arama motorlarında başarı sağlayacaktır.

Web tasarımı yapılırken renk seçimi de önemli bir konudur. Çünkü her sektörün kendine göre bir rengi vardır. Örneğin bir sağlık sitesi oluştururken kullanacağınız rengin siyah olması hiç doğru olmayacaktır. Bunun için web tasarımında rengin önemi büyüktür.

 

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder