Kendi Backlink Networks’ünüzü Kurun

Kendi Backlink Networkümüzü nasıl kurarız? SEO çalışmalarının en önemli bölümü link inşasıdır. Yabancıların “link building” olarak açıkladığı alan, sürecin aslında hem en önemli hem de en meşakkatli bölümüdür. Şirketler en fazla parayı da bu aşamada harcar.

Yeni keşfedilen yöntemler sayesinde backlink için harcanan para ve zaman daha verimli kullanılabilir. Bu aşamada kaliteli drop bulmak en temel konudur. Her gün düşen binlerce seçenek arasından en doğru olanı tahmin etmekse işin en can alıcı noktasıdır. Sadece arama motorlarında değil aynı zamanda sosyal medya ağlarında da tanınmak için önemli bir yöntem olarak görülen backlink, web sitelerinin başkaları tarafından beğenildiğinin de en büyük kanıtıdır.

Backlink Network ağına katılacak drop domainlerin seçimi aşamasında domain pr değeri dikkat edilmesi gereken en önemli konudur. Pr değerinin artmasını sağlayan backlinklerin domain üzerinde duruyor olması avantaj hiç backlink görünmemesiyle dezavantaj olarak değerlendirilebilir.

Domainin backlinklerinin sorgulanması aşamasında bu alanda hizmet veren sitelerin bilgisine bağlı kalmamak gerekir. manuel olarak Google üzerinde yapılacak arama çalışmaları doğru sonuca ulaşılması için önemli bir bilgi kaynağı olacaktır. Kaliteli ve paylaşılabilir içerikler ve ciddi bir network çalışması doğal backlink sağlamanın en önemli parçaları olarak görülebilir.

Network kurulma aşamasında domainin kaliteli olmaması halinde pr3 altına yatırım yapmak zaman ve para kaybına neden olacaktır. GoDaddy ve benzeri sitelerde hesabınızın olması networkünüze ekleyeceğiniz önemli domainlari bulmanızı sağlayabilir. Açığa çıkan domainleri almadan önce gerekli kontrollerin yapılması önerilir. Bu aşamada yapılacak Trustrank kontrolü network içeriğinin de kalitesini artıracaktır.

SEO için temel faktör kaliteli içerik olsa da farklı kriterlerde içerik üzerinde beklenen etkinin görülmesini sağlar. Domain pr değeri 5 ve üzerinde olan içeriklerde backlinklerin zamanla silinmesi halinde pr değeri de kayba uğrayacaktır. Network ağına eklenen domainlerin dillerinin İngilizce ya da Türkçe olması bu aşamada önemli değildir. Sitelere sadece backlink almak için kullanılan domainlerin sadece çok karmaşık bir isim taşımamasına özen gösterilmelidir.

Site ismi olarak açıklanabilecek olan domainler direk olarak SEO çalışmalarına etki eder. Domainin anahtar kelimenin yanı sıra oluşturulacak içerikle de uyumlu olması zorunludur. İnsan zekâsı ve çalışma prensipleriyle uyumlu olan Google botları soldan sağa ve yukarıdan aşağıya okuma prensibini taklit ederek çalışır. Anahtar kelimeyi kısmen barındıran veya gereksiz anahtar kelime barındıran domainler beklenen SEO etkisinin minimum seviyelere inmesine neden olur. Akılda kalıcı olan bir domain seçimi ziyaretçi girişlerinin de artmasını sağlayacaktır. Domainde kullanılan kelime sayısının 3’ü geçmemesi tavsiye edilir. Uzun olmayan ancak 2 kelimeden oluşan isimler kalitenin düşmesine neden olabilir.

Web sitelerinin özel sunucular üzerinde barındırılması işlemi olarak açıklanabilecek olan hosting, eksiksiz hizmet vererek kesintisiz kullanım yapılmasını sağlar. 24 saat açık kalan ve hızlı bir erişim için bulundurulan server hizmetleri bu alanda kurulan veri merkezleri üzerinden sağlanır.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder