Örneklerle Sayfa Bazlı Backlink

Google, algoritmalar itibariyle keşfedilmeye yönelik olduğu için yaptığı son duyuruyla Page Rank uygulamasının toolbar üzerinden takip edilebilme ihtimalini ortadan kaldırdı. Bu aşamadan sonra çok farklı sayfa değerlendirme sistemleri bulundu. Eski uygulamalara göz atıldığında bir sayfanın pr değerinin yüksek olması o sayfadan alınan backlinkin de yüksek olması anlamına geliyordu. Günümüz sistemlerindeyse bu değerler bilinemiyor. Bu nedenle alınacak backlink ve tanıtım yazılarının siteye sağlayacağı faydayı önceden tespit etmek de mümkün olamıyor.

Piyasada yer alan backlink paketleri arasında kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik farklı seçenekler mevcut. Google’ın, Pr sisteminin takip edilebilmesini engellemesinin ardından devreye giren SEO şirketleri bu sisteme alternatif olarak farklı sayfa değerlendirme hesaplamalarının ortaya çıkmasını sağladı. Yeni keşfedilen algoritmalar, web sitesinin değerini hesap ederek belli kriterlere dayanan puanlamalar yapıyor. SEO sektöründe hayat bulan Page Authority ve Domain Authority gibi kavramlar bu şekilde ortaya çıktı. Bu değerlendirme sistemleri sayesinde web sayfasının tahmini değerinin yanı sıra gerekli her türlü değer önceden hesaplanabiliyor.

Bu alanda yapılan çalışmaların ardından ilk olarak ziyaretçi trafiği artmaya başlar. Verilen hizmet ya da satılan ürünlerin bilinirliği artarken kullanıcılar tarafından tercih edilme payı da yükselmeye başlar. Hedeflerin daha kolay ve hızlı gerçekleşmesine katkı sağlayan çalışmalar sayesinde şirketler sektördeki rakiplerinin bir adım önüne geçebilirler. Kalıcı ve ihtiyaçlara uygun backlink paketleri Google’da yükselme ihtimalinin de artmasını sağlar.

Herhangi bir web sitesinden bir tanıtım yazısı alındığında yazının ilk sayfa değeri 100 üzerinden “1” olarak hesaplanır. Burada yazının hangi firmadan alındığının önemi yoktur. Bu aşamada sayfa bazlı backlink devreye girer.

Sayfa bazlı backlink çalışmalarının temelinde link alınacak sitenin tüm sayfaları yerine site içindeki pr değeri en yüksek sayfalara yönelmek daha doğru olur. Web sitelerinin Google arama sonuçlarında daha etkili olabilmesi için yapılan site içi SEO çalışmaları backlink alarak diğer siteler tarafından tavsiye edilir olmak anlamına gelir. Bu sayede Google sitenize güven duyar ve müşterilere daha fazla görünmeniz için sizi üst sıralara taşır. Bu çalışmanın faydalı olabilmesi için uygulamanın doğru zamanda yapılmış olması kadar doğru siteden alınmış olması da önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder