Tumblr Ve Seo– Sitenize Sınırsız Ve Kaliteli Backlink Sağlayın…

ABD menşeli olan sosyal ağ Tumblr, aynı zamanda bir blog sitesi olma özelliği gösteriyor. Benzer sitelerle Tumblr arasındaki en önemli farksa sosyal paylaşım siteleriyle tam bir uyum içinde çalışıyor olması.

Tumblr.com sitesi milyonlarca insanın paylaşımlarda bulunduğu kaliteli bir blog paylaşım merkezi olarak görülebilir. SEO çalışmalarında kullanılan paravan bloglara ev sahipliği yapan sistem, sınırsız bir backlink yaratmak isteyenler içinde önemli bir zemin oluşturuyor.

Kitlelerin yaptıklarını, gezdikleri yerleri, yediklerini paylaşmaları popüler hale geldi.  Tumblr ise daha çok genç kitleleri kendine çekti. Sloganıyla da internet dünyasında olup biteni özetleyen sosyal medya aracı, başarılı şekilde ilerlemekte. İlk tasarlandığında microblog sistemi üzerine kurulduğundan Twitter’ın taklidi olduğu düşünülerek oldukça eleşirilmiştir. Ancak kısa zamanda farklılıklar ortaya çıkmıştır.

  1. İlk adım olarak kendinize bir blog açmalısınız.
  2. Sonraki adım ise şu şekilde ilerler, örn: organik ürünler satan bir siteniz var, siteyi yükseltmek adına Tumblr’de bir blog açabilirsiniz. Ancak ürünlerinizi paylaşırsanız blogunuzu uzun vadede kimse görmez, beğenmez, etkisi pek olmaz. Yalnızca siteniz ile uyumlu bir blog sahibi olmuş olursunuz.

Bunun için ne yapmalısınız;

Blogun içinde kendi paylaşımlarınıza geçmeden önce komik, o an popüler olan tarzda paylaşımlar yaparak işe başlayabilirsiniz. Ardından paylaşımlarınızın altına da kendi sitenizin linkini koymaya başlarsınız. Popülerliğiiniz arttıkça bazen kendi tanıtımlarınızı yaparsınız. ( Ancak dikkat edin bu tanıtımlar sırasında takipçi kaybedebilirsiniz. Çünkü reklam aldığınızı ve reklam yaptığınızı düşünen çoğu kişi artık sayfaları, blogları takipten çıkarmaktadır.)

Blogda komik paylaşımlar dışında dizilerden kareler, yerli ya da yabancı popüler konulara mizahi anlamda yer vermek de işe yarayacaktır.

Linklerin ve Etiketlerin Avantajı

Paylaşımlarınızın alınıp başkalarının hesaplarından paylaşılması, kısaca beğenilmesi, de gelişim için büyük etkendir. Üstelik Tumblr size etiket yapma ve linkleri paylaşabilme imkanı tanır. Bu nedenle bir plan dahilinde hareket etmeliyiz. Komik gifleri paylaşmaya karar verdiğinizi düşünün, burada komik gif paylaşımları yaparken, sitenizin linkini de aynı anda sunabilirsiniz. Link ve etiketler size bazı konularda avantaj sağlar;

  1. Paylaşımlarınızda konu içinde sitenizin linki varsa sitenize backlink sağlamış olursunuz. Bu da sitenizin değerini arttırır.
  2. Eklediğiniz etiket sayesinde birçok kişiye ulaşabilirsiniz.

Kısaca;

Herkese hitap edeceği düşündüğünüz bir konu seçin, bu içerik ya da resim yerli yabancı herkesin hoşuna gidecek şekilde olsun, altına linkinizi verin ve etiketlerinizi # yani hashtag ile gerçekleştirin. İnsanlar paylaşımlarınızı beğenip başkalarına yaydıkça, siteniz de o kadar backlink almış olacak. Kaç kişi paylaşırsa o kadar backlink alırsınız. Örn: 99 kişi blogunuzdaki bölümü paylaştı, siteniz 99 backlink almış oldu.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder