Niche site sıradan bir internet sitesi açmaktan çok daha üst seviyedir. Çünkü internet üzerinden para kazanma konusunda aratılan makalelerinde yanıtıdır denilebilir. Bizde ajanszeus.com olarak bu makalemizde internet sitesiyle ilgilenen herkesin adını sıklıkla duyduğu niche site nedir ve nasıl açılır? sorusunu yanıtlamaya çalışalım istedik.

İlk olarak tanımını yaparak başlamak istiyoruz.

Niche Site Nedir?

Niche yani Türkçesi Niş site, bir arama motorunda rekabetin düşük olduğu fakat TBM oranı en çok olan site anlamına gelir. Diğer sitelere göre biraz daha dar bir alanda bilgiler içerir bunun içinde bu tarz sitelerde rakibiniz çok daha azdır. Fakat belirlediğiniz kelimelerde reklam verenler çok olacağından dolayı diğer sitelere göre TBM oranları daha yüksektir. Bunu para kazanma konusuna çevirdiğimiz zaman ise rakibiniz yok denilecek kadar az olduğundan dolayı elde edilecek olan gelirin tamamı sizin olacaktır.

Niche Site Nasıl Açılır?

Bir internet sitesi açmak zordur. Ancak Niche bir site açacaksanız bu sizin için daha zor olabilir. Çünkü anahtar kelimelerinizi belirlemek sandığınızdan da zor olabilir. Fakat doğru adımları attığınız zaman yola daha kolay bir şekilde devam edebilirsiniz.

Siteniz Hangi Dilde Olmalı?

Niche site açmadan önce hangi dilde yayın yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Mesela Türkçemi olacak, İngilizce mi? yoksa farklı bir dil mi? Bu dillerin hepsinin planlamasında bütçe ilk sırada yer almalı. Yani açtığınız site İngilizce olacaksa bu durumda kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekiyor. burada bir ipucu isterseniz yabancı site size her zaman daha kazanç sağlayacaktır.

Anahtar Kelimelerinizi Belirleyin

Sitenizi ve dilinizi belirledikten sonra anahtar kelimelerinizi tespit etmek zorundasınız. Çünkü bir internet sitesinde anahtar kelime zorunludur. Sizin için yüksek gelir sağlayacak olan anahtar kelimenin varyasyonlarını bulmanız gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim derseniz piyasa da bu iş için geliştirilmiş olan araçların olduğunu söyleyebiliriz. Fakat sizin bu işi bildiğinizi düşündüğümüz için en doğru karar sizin mantığınız olacaktır. Mantıklı bir seçim yaptığınızda kelimeniz size kazanç sağlayacaktır.

Aşağıda niche kelimeleri bulabileceğiniz birkaç internet sitesi adresini sizinle paylaştık.

  • Google Keyword Planner
  • com
  • Ubersuggest

Niche bir site açacaksanız yukarıda da belirttiğimiz gibi kelimeler çok önemlidir. Bu kelimeleri belirlerken de aşağıdaki üç önemli noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

  1. Aylık Aranma Hacmi
  2. Tıklama Başı Maliyet
  3. Rekabet

Niche siteniz için Seo Danışmanlığı hizmetimizi tercih edebilirsiniz.

 Alan Adının Belirlenmesi

Nicehe site açarken alan adınızı belirlemek istediğinizde dikkat etmeniz gereken nokta marka olmaktan ziyade kelimeleriniz. Niche kelimeniz ne kadar güçlü olursa o kadar güzel işler ortaya çıkacaktır. Örneğin Ajans Zeus şeklinde bir kelime belirlemişseniz internet sitenizin adı da ajanszeus.com olmalıdır. Fakat bunun zorunlu olduğunu söyleyemeyiz. Alan adınızı belirledikten sonra dikkat edeceğiniz ikinci husus ise hosting yani sunucu seçiminiz olmalıdır.

Hosting Seçimi

Hostinginizi seçerken dikkat edeceğiniz husus siz sitenizi Türkiye lokasyonlu olarak belirliyorsanız sunucu hizmetinizin de Türkiye’de olması gerekiyor. Siz Amerika’da yaşayan birine Türkiye’de hizmet veren bir sunucu ile sunum yapmamalısınız.

İçerikler

Bazılarının kafasında şu düşünce olabilir. Nasıl olsa sitem niche ve içeriklerinin çok kaliteli olmasına gerek yok. Bunun yanlış bir düşünce olduğunu söyleyebiliriz. Sitenize içerik girerken mutlaka dikkatli hareket etmeli ve kaliteli içeriler eklemelisiniz. Bunu kendinizin yapacağını düşünmüyorsanız o zaman bu işi profesyonelce yapan firmalardan destek alabilirsiniz. Firmamız size bu konuda destek vererek istediğiniz konu ile ilgili içerikleri size salayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder