ReMarketing Ne Demek?

Re Marketing yönteminde müşterilerinize farklı kanallar üzerinden ulaşım sağlanmak hedeflenir. Örneğin E-posta ve SMS gibi anlık bildirim kanalları bu pazarlama çalışmasında çok önemli bir yere sahiptir.

Bu sistem içerisinde müşterileriniz web sitenizi ziyaret ettiğinde neden aksiyonun gerçekleştirilemediğine odaklanılarak surecin kontrolü sağlanır. Bu sistem kullanılırken sitenize gelen ziyaretçi aksiyon gerçekleşmeden ayrılmışsa yine aynı müşterinize farklı kanallar üzerinden web sitenizin ulaştırılması sağlanır. Bu sistemin amacı müşterilerinize doğrudan satın alım konusunda farklı stratejiler uygulayarak ulaşabilmek vardır. E-ticaretteki temel mantığında bu olduğunu düşünürsek bu durum ciddi bir tamamlayıcı süreçtir. Potansiyel müşterilerime bu şekilde nasıl ulaşırım derseniz bu da potansiyel müşterilerinizin ilgilenmiş olduğu urun ya da ürünler için anahtar kelime, IP gibi bilgiler data alarak alınır ve sonrasında tekrar kullanılır.

Netice ise kullanıcınız farklı sitelerde geziyor olsa bile Google robotu tarafından tutulmuş olan bilgilere karşılık gelen ürünlerin görselleri ziyaretçinin karşısına çıkarak ona yeniden hatırlatılır. Bu da müşteriye kendinizi yeniden göstermeniz ve onun dikkatini çekmiş olursunuz. Pazarlama sektörü içerisinde bu çok önemli bir yere sahiptir ve sıradan bir pazarlama modelinin çok daha ötesinde başarı sağlayacak çalışmadır.  Müşterilerinizin karşısına farklı kanallardan tekrar çıkabiliyor olmanız sizin marka bilinirliğinizi artıracak ve sitenize değer kazandıracaktır.

Re Marketing Nasıl Yapılır?

Re Marketing çalışmalarında Google Adwords kullanılır ve hesabınızla birlikte Remarketing kodu oluşturulur. Bu kodu internet siteniz üzerinde müşterilerinizi çekmek istediğiniz alanlara ya da kategorilere eklemeniz yeterli olacaktır. Bunu yaptığınızda sitenize gelen ziyaretçiler yeniden hedeflendirilmiş bir şekilde satın alma eylemine hazırladığınız içerikle birlikte yeniden yönlendirilmiş olacaklardır.

Örnek çalışmalar

Sepette Ürünler

Daha önceden sitenize gelmiş olan müşterileriniz istediği ürünleri sepetine ekledikten sonra satın alma eylemini gerçekleştirmeniz potansiyel müşterinizi harekete geçirmek için hatırlatma içerikli yapılır.

Alışveriş Yapanlara Ulaşın

Bu çalışmada sitenizden daha önceden alışveriş yapmış olan müşterileriniz hedeflenir. Amaç onların yeniden yeni bir urun almalarını sağlayabilmektir. Mesela internet sitenizden alışveriş yapan bir müşterinize özel para puanlar içeren kampanya ve reklam çalışmalarını ulaştırabilirsiniz.

Re Marketing Nedir?

Re Marketingin Markanıza Kazandırdıkları

Re Marketing çalışması yaptığınız da müşterileriniz reklam kampanyaları araştırırken onlara yeniden urun ve hizmetlerinizi hatırlatabilir ve avantajlarınızı onlara eriştirebilirsiniz. Bu sizin daha sadık muşteriler kazanabilmeniz konusunda oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

Bazı müşteriler sitenizi ziyaret edebilir ve satın almadan sitenizden tekrar ayrılabilir. Bunu gün içerisinde onlarca müşteriniz için gördüğünüzde yapılacak olan bu reklam pazarlama modeli sayesinde onlara yeniden erişerek onların satın alımlarını hızlandırabilirsiniz. Akılda kalıcı olmak sizin daha sonradan yeniden tercih edilmenizi de sağlayacaktır.

Markanızın e-ticaret kanalında satın alma aksiyonunu almamış ama ürünle temasa girmiş müşterinin aklında yer edinerek satın alma eylemine yönlendirirsiniz.

E-ticaret kanalınızdan alışveriş yapmış kişileri remarketing ile yeniden alışverişe yönlendirmek, müşteri sadakatini kazanmanızda etkili olur ve marka güvenilirliği artırır.

Günümüzün modern ve en ekonomik reklam pazarlama araçlarından birisi olan Re Marketing sayesinde bilinir bir marka olma hedefinizde önemli bir adımı atmış olursunuz. Daha öncesinden sitenizi ziyaret eden her müşteriniz özel data sayesinde yeniden erişilebilir konumda olur ve bunun avantajını da uzun vadede rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Pazarlama sektörü içerisinde pek çok kanal vardır. Ancak her pazarlama modelinin nokta atışı olmak demek olmadığını da bilmek gerekiyor. Bunun için yapacağınız bu çalışmanın size geri dönüşleri artıracağını ve daha önce sizden alışveriş yapmamış olan potansiyel müşterilerinizi de kazanabileceğinizi görmüş olursunuz.

Yorumlar kapalıdır.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder