Google SEO konusunda bildikleriniz az ise o zaman biraz daha fazla dikkat etmeniz ve bunun içinde araştırma yapmanız gerekiyor. Çünkü arama motoru optimizasyonlarının geneline baktığımız zaman Google SEO çok dikkat isteyen bir çalışma. Bunun en önemli nedenleri arasında yine Google’nin diğer arama motorlarına oranla daha fazla tercih ediliyor olmasıdır. Milyonlarca markanın bir arada olduğu ve içinde ciddi bir yarışın yer aldığı bu arama motoru ise kendi içinde farklı algoritmalar oluşturur ve bu algoritmaları da dönemsel olarak günceller. Dolayısıyla insanlara karmaşık gelen bu yapının en önemli nedeni de güncellemelerdir. Sonuçta ortada bir çalışma var ve arama motorlarında ilk sırada olmayı önemsiyorsunuz ancak işin diğer bir tarafında da hileyle yukarılara gelmek isteyenler söz konusu. Dolayısıyla Google sap ile samanı birbirinden ayırt edebilmek amacıyla dönem dönem bu güncellemelere başvurmak zorunda kalıyor. Sizde sitenize yapacağınız çalışma ve içerikler konusunda bu güncellemelere göre hareket etmek zorundasınız. Aksi takdirde arama motorunun gözünde siz bir sıfırsınız.

İşte yukarıda belirtmiş olduğumuz açıklamalar doğrultusunda Google SEO nedir sorusunun da anlam bulmuş olduğunu tahmin ediyorum. Ancak Sitenize optimizasyon çalışması yaparken dikkat etmeniz gereken önemli hususları da yine burada belirtmekte fayda oldu düşüncesindeyim. Çünkü genel bilinirliğe çok az sahip olan insanların anladığı hassas noktalar var. Bu hassas noktalar ise aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

İlginiz Çekebilir: SEO Danışmalığı 

İyi Bir Site İçin Öneriler!

google seoGoogle SEO çalışması yapılırken dikkat edilmesi gereken bir takım önemli başlıklar vardır. Bu başlıklar ise şu şekilde belirlenmiştir. Sitenizi içerikleri, yazılarınızın yazım dili, sitenizin tasarımı ve rengi. Kodlaması, resimler, linkler ve backlink. Bir internet sitesini hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlar bunlardır. Ancak sadece bunlarla da yola çıkmamak gerekiyor.  Peki, bunları biraz daha açıklayıcı olarak belirtirsek nasıl olur derseniz onları da şu şekilde tanımlayabiliriz.

✔ Sitenizin İçerikleri

Başlıklardan birisi olan sitenizin tasarımı ne kadar güzel olursa olsun içerikleriniz kullanıcının odağında yer almıyorsa o zaman başarılı sayılmazsınız. Sitenize gelen bir kullanıcı mutlaka aradığı bilgileri burada bulabilmeli, içeriklerinizin tamamının birbiriyle uyum sağlıyor olması da önemlidir. Sitenizde yer alan menülerin açık bir şekilde ve kullanıcıların görebileceği bir şekilde olması gerekiyor. Kullanıcı menülere rahatça ulaşabilmeli ve evet aradığım site ve bilgiler bunlardı diyebilmelidir. İçeriklerinizde bunları başarılı bir şekilde yaptığınız zaman SEO için başarılı ilk adımı atmış olursunuz.

✔ Sitenizin Tasarımı ve Rengi

Bir internet sitesi oluşturulurken yani tasarımı yapılırken dikkat etmeniz gereken önemli husus rengi olacaktır. Sitenizin rengini içeriklerinizle mutlaka uyumlu olarak hazırlamanız gerekiyor. Siteniz ne kadar dikkat çekici ve gösterişli olursa akılda kalıcılığı çok daha basit olacaktır. Özellikle de yazılarınızın kolay okunması ve kolay ulaşılabilir olması gerekiyor.

✔ Kodlamalar

google seoKodlamalarınız sitenizin görünmeyen yüzüdür ve ekslikliği önemli bir boşluk oluşturacaktır. Kodlamanız doğru değilse ön sıralara kadar çıkmanız çok kolay olmayacaktır. Bunun için gerekli olan kontrolleri yapmalısınız.

✔ Resimler

Google’nin resimlerinize baktığı zaman bir yol haritası çizilmesi güzel olacaktır. Çünkü haritanızı çizdiğiniz zaman arama motoru çok daha hızlı ve kolay ulaşabilecektir. Bunun için resimlerinize alt başlık eklemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede Google sizi üst sıralara taşıyacaktır.

✔ Linkler

Arama motoru sizin sitenizin tanınması için mutlaka isim verilmesi gerekiyor. Bunun içinde linkler çok önemlidir. Her link oluşturduğunuz zaman title bölümüne konuyu özetleyecek bir açıklama yapmanız şarttır.

✔ Backlink

Arama motorlarında diğer sitelerin sizden bahsetmesine ve sizin sitenize bağlantı vermesine backlink denilir. Backlinkiniz ne kadar çok ve kaliteli sitelerden olursa başarınız da o kadar artmış olacaktır.

 

Google SEO Nedir?” te bir düşünce

Yorumlar kapalıdır.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder