SEO belli bir tecrübe neticesinde ve teknik bilgi gerektiren işlemler topluluğudur. SEO’nun amacı ise bir internet sitesinin arama motorlarında en üst sıralara çıkabilmesini sağlamaktır. Çünkü bu sayede daha fazla kullanıcı kitlesine erişebilir ürün, hizmet ve projenizi duyurabilirsiniz. Bu makalemizde SEO yapan ajanslar hakkında bilgi verirken aynı zamanda bu ajanslarla çalışma konusunda nelere dikkat etmeniz ve hangi ajansı seçmeniz gerektiğine dair açıklamalarda bulunalım istedik.

Ayrıntılara geçmeden önce isterseniz tam olarak anlaşılır olması için SEO Nedir? Bunu ayrıntılı bir şekilde ele alalım.

SEO Nedir?

SEO yani Search Engine Optimization, Arama motorlarında bir internet sitesinin kolaylıkla bulunabilir olmasını sağlayan teknik kriterdir.   Kısacası SEO için her web sitesinin arama motorlarının dikkatini çekebilmek adına yapılan iyileştirme çalışması denilebilir. Bir internet sitesine SEO yaparak güçlü hale getirebileceğiniz gibi sitenin değerini de ancak bu şekilde yükselterek üst sıralara kadar taşırsınız ve bu da sitenizin ziyaretçi sayısının yükselmesine neden olur.

SEO iç ve dış olmak üzere iki bölüme ayrılır bunlar;

SEO Yapan Ajanslarİç SEO: Sitenizin içinde yapılan link inşasıdır.

Dış SEO: Sitenizin başka internet siteleri tarafından övülmesi ve sizin sitenize o siteden yapılan link çıkışlarıdır.

İç ve Dış SEO birbirinden ayrı asla düşünülemez. Bunun için birini yapmadan diğerinde başarılı olmakta pek mümkün olmayacaktır.

İç SEO’yu destekleyecek olan en önemli şey makaledir. Yani sitenizde sergilediğiniz ürünler ya da sektörünüzle ilgili olan konularda kullanıcıyı doğru bilgilendirmek ve bunu yaparken de arama motorlarının istediği tarzda girişler yapmak gerekir.  İç SEO çalışması sürekli olarak yapılır ve dış SEO’dan farkı ise sitenizin güncel kalmasını sağlamasıdır.

Bunu daha açık bir örnekle belirtecek olursak şu şekilde değerlendirebiliriz. Siz internet sitenize günlük olarak makale girişleri yaptığınız zaman arama motorları sizin bu hareketinizi bir süre takip edecek ve sizin sitenizde bir şeyler yaptığınızı fark edecektir. Dolayısıyla siz sürekli güncel makalelere yer verdiğinizde arama motorları artık sizin kullanıcının faydasına işler yaptığınıza kanaat getirerek size hak ettiğiniz değeri vermeye başlayacaktır. Makale girişlerinde dikkat edilmesi gereken önemli husus ise paylaşılan bilgilerin sizin tarafınızdan ve sizin özgün fikirlerinizin olması gerekliliğidir.

Kısaca SEO nedir, iç SEO ve dış SEO hakkında bilgilendirme yaptık ancak tüm bunların uzun ve planlı olması gereken bir süreç olduğunu düşünürseniz bunu bu alanda iyi olan bir ajansla yapmanız gerekliliği biraz daha önem kazanacaktır.

Gelelim başlığımızdaki SEO yapan ajanslar cümlesinin içeriğini doldurmaya.

SEO Yapan Ajanslar Nasıl Seçilmeli?

SEO yapan ajanslar genelde internet üzerinden arayarak bulunur. Görüşme aşamasına gelindiği zaman ilk olarak nasıl bir çalışma yapılacağına dair bilgiler almalısınız çünkü bu yöntemler SEO yapan ajansında nasıl çalıştığı konusunda artı puan kazandıracaktır. Eğer siz bu yöntemler hakkında gerekli bilgiye sahip değilseniz o zaman biraz araştırma yaparak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: SEO DANIŞMANLIĞI

SEO yapan ajanslarseçilirken önemli bir detayda alacağınız hizmetin süresidir. Çünkü alacağınız hizmetin ve sizi bu süre içerisinde nereye getireceklerinin yapılacak olan sözleşmede belirtilmiş olması gerekiyor. Bu ajansın kendine olan güvenini göstereceği gibi sizi de olumsuz durumlara karşı koruyacaktır.

SEO konusunda size büyük vaatlerde bulunanlara aldırış etmeden öncelikli olarak sürecin kontrolünü sağlamanız gerekiyor. Alınacak hizmettin mutlaka legal olmamasını tercih etmelisiniz. Çünkü bazı kişiler özellikle de kurumsallık adı altında hizmet vererek sizi illegal yönden yükseltmeye çalışanların olduğunu da bilmelisiniz.

 Ajanszeus.com ile iletişime geçerek Organik SEO çalışması yaptırabilirsiniz!

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder