Her ne kadar bilinen ve tanınan bir marka olsanız da mutlaka internette rakiplerinizle yarışabilecek düzeyde olmanız şart. Çünkü internette doğru çalışmayı yapan firmalar büyüklüğü ne kadar fazla olsa da birbirleriyle eşittir. Bu da reklam pazarının o derece kızışması anlamına geliyor. Markalar kendi internet sitesine daha fazla ziyaretçi çekebilmek ve bu insanları alıma yönlendirebilmek için farklı çalışmalara imza atmak zorunda kalıyorlar. Tabii ki buna SEO firmalarını da dahil etmek durumunda kalıyoruz. Bu firmalar da bu işi ne kadar biliyor olsalar da aynı sektör içerisinde olduklarından dolayı rekabet sahaları oldukça güçlü. Peki, internette web sitenizin ziyaretçi sayısını artırmak için neler yapmanız gerekiyor biliyor musunuz?

Aşağıdaki açıklayacağımız başlıklar size bu konuda yol gösterecektir.

Hızlı Bir Web Sitesi

Teknoloji geliştikçe yaşam hızlanıyor, paralelde insanlarda aynı şekilde hızlanmaya başlıyor. Şöyle etrafınıza bir göz gezdirdiğinizde sabırsız insanları göreceksiniz tam olarak anlatmak istediğimiz şey bu. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcıların en fazla yakındığı konuların başında internetlerinin yavaş olması geliyor. Dolayısıyla internetinde hızlı olduğu ancak şikayet edildiği günümüzde sizin sitenizin yavaş olması hiç kimsenin tahammül edemeyeceği anlamına gelecektir. Bunun için kullanıcılarınıza cazip görünmek istiyorsanız önce web sitenizin hızını olabildiğince düşürmeniz gerekiyor. Bir sayfanın açılış hızı, sayfalar arasındaki geçiş hızı ne kadar düşük olursa memnuniyette o kadar artmış oluyor. Google’de indeksleme aşamasındayken buna önem verdiğinden dolayı hızlı bir siteyi avantaj olarak kabul ediyor. Bunu bir örnekleyecek olursak aynı konular içerikler, tasarıma sahip olan iki siteden birisi yavaşsa o zaman Google diğer hızlı olan siteyi tercih ediyor. Yani tasarım ve görsellik tek başına sorunu çözmüyor.

Güncel ve Zamanlı İçerikler

Arama motorlarının dikkat ettiği hususlardan birisi de kullanıcı odaklı olması. Yani sitenize gelen bir ziyaretçiye doyurucu ve okutucu yazılar hazırlamanız gerekiyor. Doyurucu içerikleriniz varsa o zaman sadık müşteriler kazanmamanız için hiçbir nedeniniz yok. Aynı zamanda arama motorları güncel olan siteleri her zaman başta tutar bir sitenin güncel olması ise ancak içerikleriyle mümkün olacaktır. Sitenize içeriklerinizi eklerken ve seçerken her zaman özenli hareket edin ve doğrudan kullanıcınıza odaklanın. Siz olsanız neyi görmek isterdiniz ve neyi okumak sizi mutlu edebilecek. Bir blog sitesiyseniz zaten kendi alanınızla ilgili her konudan içerik girmeniz gerekiyor. Ancak kurumsal bir siteyseniz o zaman kendi sektörünüzün dışına çıkmamanız önemli.

Görseller ve Videolar

Web Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Arttırma
Web Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Arttırma

Her ne kadar içerikler önemli diyorsak da bizim Türk kültüründe dokunmadan, görmeden almamak gibi bir durum söz konusu. Bunun için sattığınız urun ya da hizmetin mutlaka görselini koymanız gerekiyor. Görsellerinizin profesyonel olmasına gerek yok doğal olması ve kullanıcının bilgilenmesi yeterli ancak kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Videolar ise en doğru seçenek sattığınız bir urunun ya da bir tatil yerinin videosunu koyduğunuzda bunun daha çok etkileyici olduğunu asla unutmamalısınız.

Sosyal Medya Kullanımı

Evet, yukarıda belirttiklerimize her ne kadar dikkat ediyor olsanız da bunları sosyal medya üzerinden paylaştığınız zaman daha hızlı ve daha fazla insana ulaşmasını sağlayacaksınız. Bunun için sosyal medyanızı mutlaka etkin bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Sosyal medya çağımızın en önemli ve en büyük reklam araçlarından birisidir. Üstelik reklam bütçenizi olabildiğince aşağıya da çekecektir. Bu nedenle sosyal medya paylaşımları olmazsa olmaz diyoruz.

Ara yüz Tasarımları

Sitenizin mutlaka herkes tarafından anlaşılır olmasını sağlamalısınız. Ne kadar sade olursanız o kadar kolay kullanılabilir. Bunun için karmaşık olan sitelerden kurtulmanız gerekiyor. İnternet kullanıcılarının bir siteye girdiklerinde yaptıkları şey bakmak, incelemek ve satın almak. İşte sizin yapmanız gereken şey bu üçüne odaklanmak.

Web Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Arttırma” te bir düşünce

Yorumlar kapalıdır.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder