2017 Seo Trendleri ve Link Çeşitliliği

Google, çalışma prensibi olarak backlinkler üzerinden giderek web sitelerinin avantajlı konuma geçmelerini sağlar. Bu aşamada herhangi bir ücret ödeyerek bilinir olmak, müşterilerin sizden bahsederek sitenize sağladıkları avantajdan daha az önemlidir.

Backlink bir web sitesi için olmazsa olmaz özelliklerden birisidir. Kalıcı olan uygulamalar doğal göründükleri için Google gözünde değerli olur. Siteye ziyaretçi çekme aşamasında değerli olan backlink uygulaması, aynı zamanda web sitesinin ne kadar popüler olduğunun da net bir göstergesidir.

Ülkemizde hayata geçirilen uygulamalar backlink almak için footer ve sağ-sol bloklardan anahtar kelimeler üzerine uygulanan linkler üzerinden kurulur. Olaya Google perspektifinden bakıldığında bu linklerin özel olarak kurgulandığı ve doğal olmadıkları net bir şekilde algılanabilir. Para ile yapılmış hiçbir işe değer vermeyen Google için bu durum itibar kazanamaz. Linklerin doğal backlink olarak görünmesi için en önemli şey “Link çeşitliliğidir”.

Link çöplüğüne dönmüş siteler üzerinden alınan backlinkler değersizdir. Gizli backlink uygulaması da amaçlanan hedefe ulaşılması konusunda yetersiz kalır. Web sitelerine banner tarzı reklamlar alarak backlink yapılabilir ve bu durum istenen hedefe yaklaşılması açısından son derece değerlidir.

Yazılı backlinkler yerine resimli backlinklerin kullanılması ve belirlenmiş anahtar kelimelerin etiketin içine dâhil edilmesi sürecin Google gözünde doğal olmasını sağlayacaktır. Verilecek linklerin farklı kelimeler üzerinden sağlanması veya mevcut kelimelerin yerlerinin değiştirilmesi kısa zaman içinde avantaj sağlamanız konusunda destek verecektir. Bu konuya detaylı bir örnek vermek gerekirse; “mide ağrılarında tedavi yöntemleri” cümlesi farklı şekilde yazılarak daha güncel hale getirilebilir. Bu çalışmalarda dikkat edilmesi gereken en önemli şey doğal olanın benimsenmesidir.

Google’in link kısaltma servisi olan Goo.gl ve benzeri servisleri kullanarak linkleri kısaltabilir ve bu kodları kullanarak backlink elde edebilirsiniz. İçerikle alakalı olan siteler üzerinden backlink almak sürecin daha doğal bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Sosyal ağlar üzerinden link almaya çalışmak en önemli konu olarak dikkat çekebilir. Bu aşamada Facebook ya da Twitter gibi kanallar bir anda birkaç adım birden ilerlemenizi sağlar. Kaliteli forumlar ve blog sayfaları da backlink almak için en ideal kaynaklardır.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder