1 Tanıtım Yazısından 3 Link Doğru mu? Yeni Algoritma Neler Getirdi?

Web siteleri için SEO çalışması yaptırmak isteyenler konusunda deneyimli ajanslar aracılığıyla başarıya ulaşabilirler. Gelişen teknikler ve yeni algoritmalar bu hizmeti veren firmaların adeta bir standardı haline gelen “tek tanıtım yazısına 3link” verme tercihinin bekleneni vermediğini ortaya koyuyor. Google, yıllardır sürdürülen SEO çalışmaları için harekete geçerek gerçeklerin su yüzüne çıkması için bilgilendirmeler yaptı.

Yeni Algoritmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Google, 2016 yılı Eylül ayında başlattığı yeni güncellemeyle SEO çalışması adı altında sunulan tüm tekniklerin kullanılamaz hale getirilmesini sağladı. Kimi çevreler bu çalışma için “Tarihinin en büyük temizliği” tanımını kullansa da bu teknikleri kullanarak avantaj sağlamaya çalışan birçok site Google tarafından cezalandırıldı. Bu tekniklerin en başında; belirli şartlar oluşmadan alınan footer backlinkler sayılabilir. Ajansların kullandıkları hemen her siteden footer link almak ve bu linkler sayesinde başarı kazanmak oldukça zor.

Bu teknik hala kullanılıyor olsa bile doğru adımlar atmadan yapılan çalışmaların bugünkü şartlarda ilgili sitelere yarardan çok zarar verdiği söylenebilir. Google sıralamalarını manipüle ederek avantaj sağlamaya odaklanan tanıtım yazılarında kullanılan 3 “anahtar kelime” çıkarma tekniği de Google tarafından tespit edilmeye başlandı. Uzun yıllardır bu çalışmaya ses çıkartmayan şirket, bu çalışmayı suç unsuru kabul ettiğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından özellikle uzun vadeli projelerde daha doğal teknikler kullanmak ve hizmet verilen siteleri riske atmamak daha önemli bir gündem olarak görülebilir.

Son güncellemelerin ardından neler yapılabilir? Tanıtım yazıları hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Mevcut durumda bile pek çok eksiği olan Google algoritması, kurulduğu günden bu yana en başarılı noktaya geldi. Mevcut algoritma, en doğal siteleri tespit ederek bu adreslere üst sıralarda yer veriyor. Bu güncelleme sayesinde pek çok doğal olmayan site sıralamada üstlere yerleşirken içinde saçma içerikler olmayan ve içe/dışa link vermeyen yazılar bu başarının elde edilmesini sağladı. Tanıtım yazısı sisteminde “sayfa bazlı backlink” sistemi popüler olmaya başlarken, sektörle ilgili popüler görülen sayfalar üzerinden backlink almak tercih edilir oldu.

1 Tanıtım Yazısından 3 Link Doğru mu? Yeni Algoritma Neler Getirdi?” te bir düşünce

Yorumlar kapalıdır.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder