Tanıtım Yazısı Nedir? Hangi Sitelerden Alınmalıdır?

Tanıtım yazısı, bir web sitesinde sitenizin linkinin yer aldığı reklam içeriklerinin bulunması anlamına gelir. Pagerank kadar eski olmayan bir SEO trendi olarak sayılabilecek çalışma, oldukça sık kullanılır. Dijital platformlar ve başta internet olmak üzere hemen her mecrada kullanılan mesaj veya metinler, temelde web sitesini tanıtmayı amaçlar.

Arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için hazırlanan yazıya linkler verilir. Bu özellik nedeniyle sayfalar Google tarafından beğenilir. Tanıtım yazılarının çeşitli sitelerde yayınlanması halindeyse web sitesi arama sonuçlarında yükselir. SEO stratejilerinde tek başına yeterli olmayan tanıtım yazıları Google’ın önlem olarak uyguladığı algoritma değişikliklerinden de etkilenir.

Sektörün severek kullandığı tanıtım yazıları, backlinklerin doğa yollardan alınmış gibi durmasını sağlar. Amaç yine ve her zaman olduğu gibi Google’ı kandırmaktır. Tanıtım yazılarının yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla beraber farklı sorunlar kendini göstermeye başladı. Pagerank değeri sıfır olarak görülen tanıtım yazılarının pr değeri yüksek sitelerden textlinkle alınması gündeme geldi.

Tanıtım Yazısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tanıtım yazısı, SEO ile ilgilenen kişilerin en sık kullandıkları çalışma olarak görülebilir. Backlink kavramının önem kazandığı son güncellemeler sonrasında doğal bir Backlink yapısı, organik SEO için vazgeçilmezler arasında yer almaya başladı.

Tanıtım yazısı alırken özellikle; Trustrank, Domain Authority, Page Authority değerleri yüksek siteleri tercih etmek gerekiyor. Sadece pr değeri yüksek bir siteden tanıtım yazısı alınması halinde yazının ilk yayınlandığı anda linklerin ana sayfadaki pr değeriyle temas halinde olmasına dikkat edilmelidir. SEO çalışmaları esnasında tanıtım yazılarının kontrolsüz olarak alınması web sitesine ciddi zararlar verebilir. Bu aşamada öncelikle; SEO uzmanları tarafından gerekli analizler yapılmalı ve anahtar kelime belirleme aşamasında gerekli titizlik gösterilmelidir.

Tanıtım yazılarının SEO standartlarına uygun olması halinde ve özgünlüğe önem verilirse anahtar kelimeler arama motorlarında üst sıralara çıkabilir. Bu durum organik bir şekilde ziyaretçi sayılarının artmasını sağlar. Tanıtım yazılarında asıl hedef, arama motorlarının çalışma prensibiyle uyumlu işlemlerin yapılabilmesidir.

Ana sayfa pagerank değeri yüksek olan tanıtım yazıları için farklı bir kanalla ana sayfa bağının olmadığı sitelerin tercih edilmesi gerekir. Sadecetanıtım yazısı satmak için oluşturulmuş sitelerde bu konudaki güncellemeleri yakından takip edecektir.

Tanıtım Yazısı nedir? Hangi sitelerden alınmalıdır?” te bir düşünce

Yorumlar kapalıdır.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder