Hack Link Alan Siteyi Nasıl Anlarsınız? Hack Link Nasıl Anlaşılır?

Hack Link nasıl anlaşılır? Hack link ile pr almış site nereden belli olur?

Link satış sayfaları ve tanıtım yazısı satışıyla inanılmaz paralar kazanan şirketler son dönemlerin en popüler iş kolu olarak görülebilir. Link satış bölümleriyle üst seviyelerde pr alan şirketler kişisel blog sayfaları düzenleyerek Yandex’i bile geride bırakmayı başarabiliyor. İşin en ilginç kısmıysa bu işi yapanların aynı zamanda ciddi paralar kazanıyor olması…

Hacklink ile pr yükselten bir siteyi anlayabilmek için basit teknikler kullanılabilir. Bu konunun temeline değinmeden önce hacklink teriminin ne demek olduğuna bakılabilir. Herhangi bir web sitesinin mevcut açıklarından yararlanarak ve en önemlisi site sahibinin haberi olmadan link verme işleminin yapılmasına hacklink adı verilir. Backlinkle temel anlamda bir farkı olmayan uygulamanın en önemli detayı illegal olmasıdır.

Bu aşamada hacklinki tespit edebilecek bir cihaz ya da uygulama olmaması sürecin zora girmesinin temel nedeni olarak görülebilir. Arama motorlarının mevcut “bot” çalışması da bu süreci ortaya çıkarmak için yeterli değil. Farklı hack türlerini kullanarak pr almaya çalışan şirketleri önleyemeyen Google, güncellemelerini geliştirerek bu sorunu çözmek için verimli çalışmalar yapmayı sürdürüyor.

Bu konuya yerli siteler üzerinden örnekler vermek gerekirse; standart özelliklere sahip bir sitenin geniş kitlelere hitap etmeden doğal yollarla pr7’nin üzerine çıkma ihtimali yok denecek kadar az denebilir. Tüketicilerin pr7 ve üzerinde link satıyorum diyen sitelere şüpheyle yaklaşması gerektiğine dikkat çekmek gerekir. Basit kontrol yöntemleriyle hacklink işlemleri tespit edilebilir. İlk olarak yapılması gereken backlink kontrolü yapmaktan geçer.

Bu aşamada kaynak kontrolü de yapılmalıdır. Bunun için sayfanın içinde sağ tıklayarak ana kaynak görülebilir. Sayfanın sonundaysa hacklenerek girilmiş kodlar net bir şekilde görülebilir. Günümüzde büyük web sitelerinde de link satışından avantaj sağlanmaya çalışılmaktadır. Google bu linkleri gerçek sanarak bu sitelere pr6’nın üstünde değer verirken kullanılan anahtar kelimelerde sıralamada üstlere çıkılmasını sağlıyor.

Hacklink uygulamasının kısa vadede işe yarayacağına kesin gözüyle bakılabilir. Ancak bu çalışmanın uzun vadede Google gözünde olumsuz etki yaratacağı unutulmamalıdır. Kaliteli web sitelerine izinsiz link vermek arama motoru gözünde değer artışı yaşanmasını sağlasa da bu durum haksız kazanç olarak değerlendirilebilir.

Hack Link Alan Siteyi Nasıl Anlarsınız? Hack Link Nasıl Anlaşılır?” te bir düşünce

Yorumlar kapalıdır.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder