Ülkemizde ticari anlamda yürütülmesi en zor sektörlerden birisi Sosyal Medya Danışmanlığıdır. çünkü herkes sosyal medyanın ne demek olduğunu biliyor ve verilen hizmetin ne şekilde olması gerektiğine firma yetkilisi hakim durumda. Danışmanlık hizmetinde ise en çok düşündüren konu ise hesap yönetimidir. Danışmanlık adından da anlaşılacağı gibi sizin takıldığınız yerdeki engelin ortadan kaldırılmasını sağlamak.

Sanal dünyada kendinize bir strateji geliştirmek istiyorsanız öncelikli olarak mutlaka bir uzmandan destek almanız gerekiyor. Sosyal medya danışmanlığı ise bu noktada devreye girerek markanızı daha kısa bir zaman içinde daha uzun vadeli olarak hizmet vermesini sağlar. Bunun içinde hedeflerinizi belirler. Bu ilerlemeleri ise zaman içerisinde sürekli olarak kontrol altında tutarak sizin izlemeniz gereken yol haritasını bulur ve sizi bu konuda uyarır. Ancak işi bilen bir sosyal medya yönetici hiçbir zaman klavyeyi alarak müdahale de bulunmaz.

“Sosyal Medya Danışmanlık Hizmetine Boşa mı Para Ödüyoruz?”

Yukarıda da belirttiğimiz gibi aklınıza gelen ilk soru acaba sosyal medya danışmanı klavyeye dokunmayacaksa biz ona neden para veriyoruz. yani bize tavsiye vermesi bizim ona para ödememizi gerektirir mi? bu soru her müşteri gibi sizinde aklınıza geldi tahmin edebiliyoruz. Fakat burada şöyle bir durum söz konusudur ve markalar içinde kırılma noktası burasıdır. Bazı firmalar kriz durumunda ne yapabileceklerini bilmez dolayısıyla içinde bulunduğu krizin çok iyi idare edilmesi gerekir. Bunu da ancak kriz durumunda uzman birisi çözümleyebilir. İçinde bulunduğunuz krizden olumlu bir şekilde çıktığınız zaman güçlenmiş olursunuz ancak içinden çıkamazsanız zaten güçlenemezsiniz. Sosyal medya danışmanlığı hizmetini almış olduğunuz ajans ise size bu noktada gece gündüz yardımcı olarak içinden çıkılmaz dediğiniz yerde sizi kurtaracaktır. Markanızın itibarını korumuş olmak demek sizin geleceğinizin daha sağlam bir şekilde yere basıyor olması demektir. Profesyonellik ne yaptığını ve neden yaptığını bilmekten geçer.

Sosyal Medya Danışmanlığı
Sosyal Medya Danışmanlığı

Sektör ve Rakipleri Analiz Ederler

Sosyal medya danışmanlığı aldığınızda yalnız markanızın temellerini sağlama oturtmak değil aynı zamanda rakiplerinizi de kontrol etmek durumundasınız. Rakiplerinizin neler yaptıklarını biliyor olmak onların bir adım öne geçmeye çalıştığı yerde duruma müdahale etmenizi sağlar. Sosyal medya danışmanlığında en önemli konulardan birisi olan sektör ve rakip analizidir. Eğer ki rakipleriniz bir sosyal medya kampanyası düzenliyor ve sizinde bundan haberiniz olmuyorsa o zaman bu işte bir sıkıntı var demektir. Bunun içinde sektörü yakından takip etmeniz gerekiyor. Çalıştığınız ajansın size hemen haber veriyor olması da sizin kendinizce yeni bir kampanya başlatmanızı sağlayacaktır. Bunları yapabiliyorsanız o zaman bir sosyal medya ajansıyla çalışmanıza ihtiyaç yoktur ancak sosyal medya ajansıyla çalışmanızın nedeni de bunlara yetişemiyor ya da anlık olarak ne yapmanız gerektiğini bilmiyor olmanız gerekir.

Sosyal medya ajansı seçiminde müşteri geleceği olmayan gelişmelere ayak uyduramayan ve uzun vdeli planları güncelleyerek tam olarak hedefe yönelebilen ajansları tercih etmek gerekir.

İlginizi Çekebilir : SEO Danışmanlığı

Müşteriler Ajansa Eksiksiz Bilgi Vermelidir

Sosyal medyanızın yönetimini bir uzman ajansa vermeyi planlıyorsanız o zaman markanızla ilgili olan her türlü bilgiyi eksiksiz olarak vermeniz gerekiyor. Ne istediğiniz, nasıl istediğiniz, nereyi hedeflediğiniz ya da olmasını istediğiniz özel bilgileriniz varsa mutlaka ajansla bunu paylaşmanız gerekiyor.

Unutmayın ki içinde bulunduğunuz sektörü en iyi siz biliyorsunuz ve bunun içinde nelerin en iyisi olduğuna siz karar vereceksiniz. Tüm işi ajansa bırakmak yerine onlarında koordineli bir şekilde olaya dahil olması gerekir.

AJANS ZEUS DİJİTAL REKLAM AJANSI
En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.
Gönder
Gönder